Chevrolet Cruze Sedan (facelift 2013) 2.0 TD (163 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Chevrolet |
| Model | Cruze |
| Nesil | Chevrolet Cruze Sedan (facelift 2013) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TD (163 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.2 Lt/100 km
56 US mpg 67.26 UK mpg 23.81 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 126 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.5 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 9 Kg/bg, 111.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.1 Kg/Nm, 246.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 163 bg @ 3800 dev/dak |
| Litre başına güç | 81.6 bg/Lt |
| Tork | 360 Nm @ 1750 dev/dak 265.52 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | LNP |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1460 Kg 3218.75 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1998 Kg 4404.84 lbs. |
| Azami yük | 538 Kg 1186.09 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 469 Lt 16.56 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4603 mm 181.22 in. |
| Genişlik | 1797 mm 70.75 in. |
| Yükseklik | 1477 mm 58.15 in. |
| Dingil Mesafesi | 2685 mm 105.71 in. |
| Ön tekerlek izi | 1544 mm 60.79 in. |
| Arka tekerlek izi | 1558 mm 61.34 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |