| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | C3 Aircross |
| Nesil | Citroen C3 Aircross I (Phase I, 2017) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 BlueHDi (120 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Ağustos, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 6.2-6.4 Lt/100 km
37.94 - 36.75 US mpg 45.56 - 44.14 UK mpg 16.13 - 15.63 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.0-5.2 Lt/100 km
47.04 - 45.23 US mpg 56.5 - 54.32 UK mpg 20 - 19.23 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.5-4.6 Lt/100 km
52.27 - 51.13 US mpg 62.77 - 61.41 UK mpg 22.22 - 21.74 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.5-5.7 Lt/100 km
42.77 - 41.27 US mpg 51.36 - 49.56 UK mpg 18.18 - 17.54 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.2-5.3 Lt/100 km
45.23 - 44.38 US mpg 54.32 - 53.3 UK mpg 19.23 - 18.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 136-140 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 4.4 Lt/100 km
53.46 US mpg 64.2 UK mpg 22.73 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 3.8-3.9 Lt/100 km
61.9 - 60.31 US mpg 74.34 - 72.43 UK mpg 26.32 - 25.64 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 4 Lt/100 km
58.8 US mpg 70.62 UK mpg 25 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 106 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.6 saniye |
| Maksimum sürat | 195 km/saat 121.17 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 10.5 Kg/bg, 95.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.2 Kg/Nm, 238.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 120 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 80.1 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1750 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | YHX DV5RC |
| Motor hacmi | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75 mm 2.95 in. |
| Silindir içi vuruş | 84.8 mm 3.34 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1260 Kg 2777.82 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1855 Kg 4089.57 lbs. |
| Azami yük | 595 Kg 1311.75 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 410 Lt 14.48 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1289 Lt 45.52 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| AdBlue tankı | 17 Lt 4.49 US gal | 3.74 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 870 Kg 1918.02 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 650 Kg 1433 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4154 mm 163.54 in. |
| Genişlik | 1756 mm 69.13 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1824 mm 71.81 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1976 mm 77.8 in. |
| Yükseklik | 1637 mm 64.45 in. |
| Dingil Mesafesi | 2604 mm 102.52 in. |
| Ön tekerlek izi | 1513 mm 59.57 in. |
| Arka tekerlek izi | 1491 mm 58.7 in. |
| ön çıkıntı | 842 mm 33.15 in. |
| arka çıkıntı | 708 mm 27.87 in. |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/60 R16; 205/60 R16; 215/50 R17 |
| Jant Boyutu | 16; 17 |