Opel Astra H GTC 1.8i (140 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra H GTC |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8i (140 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.4 Lt/100 km
22.62 US mpg 27.16 UK mpg 9.62 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 185 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.2 saniye |
| Maksimum sürat | 190 km/saat 118.06 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.6 Kg/bg, 115.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.9 Kg/Nm, 144.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 140 bg @ 6300 dev/dak |
| Litre başına güç | 78 bg/Lt |
| Tork | 175 Nm @ 3800 dev/dak 129.07 lb.-ft. @ 3800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Z18XER |
| Motor hacmi | 1796 cm3 109.6 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80.5 mm 3.17 in. |
| Silindir içi vuruş | 88.2 mm 3.47 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.25 Lt 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1210 Kg 2667.59 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1785 Kg 3935.25 lbs. |
| Azami yük | 575 Kg 1267.66 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 340 Lt 12.01 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1070 Lt 37.79 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4290 mm 168.9 in. |
| Genişlik | 1753 mm 69.02 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2033 mm 80.04 in. |
| Yükseklik | 1415 mm 55.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2614 mm 102.91 in. |
| Ön tekerlek izi | 1488 mm 58.58 in. |
| Arka tekerlek izi | 1488 mm 58.58 in. |
| ön çıkıntı | 910 mm 35.83 in. |
| arka çıkıntı | 766 mm 30.16 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 |