Peugeot 207 (facelift 2009) RC 1.6 (174 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 207 |
| Nesil | Peugeot 207 (facelift 2009) |
| Modifikasyonu (Motor) | RC 1.6 (174 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.9 Lt/100 km
23.76 US mpg 28.53 UK mpg 10.1 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 171 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.1 saniye |
| Maksimum sürat | 220 km/saat 136.7 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.1 Kg/bg, 140.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 193.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 174 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 108.9 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 1600-3500 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 1600-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 5FY EP6DTS |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 77 mm 3.03 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.8 mm 3.38 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC-VVT |
| Motor yağı kapasitesi | 4.25 Lt 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.3 Lt 5.6 US qt | 4.66 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1240 Kg 2733.73 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Azami yük | 360 Kg 793.66 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 270 Lt 9.53 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 923 Lt 32.6 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1080 Kg 2380.99 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4045 mm 159.25 in. |
| Genişlik | 1748 mm 68.82 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1818 mm 71.57 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1972 mm 77.64 in. |
| Yükseklik | 1472 mm 57.95 in. |
| Dingil Mesafesi | 2540 mm 100 in. |
| Ön tekerlek izi | 1475 mm 58.07 in. |
| Arka tekerlek izi | 1468 mm 57.8 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 11.0 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay, Elastik direk |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/45 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |