| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | TagAz |
| Model | Santa Fe Classic |
| Nesil | TagAz Santa Fe Classic |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 CRDi (112 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2006 yıl |
| Son üretim yılı | 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Off-road araç |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.3 Lt/100 km
25.29 US mpg 30.37 UK mpg 10.75 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 14.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 14.5 saniye |
| Maksimum sürat | 168 km/saat 104.39 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 3 |
| Ağırlık/güç oranı | 15.2 Kg/bg, 65.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.6 Kg/Nm, 152.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 112 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 56.3 bg/Lt |
| Tork | 260 Nm @ 2000 dev/dak 191.77 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1991 cm3 121.5 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Sıkıştırma oranı | 17.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.7 Lt 9.19 US qt | 7.65 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1705-1786 Kg 3758.88 - 3937.46 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2240 Kg 4938.35 lbs. |
| Azami yük | 454-535 Kg 1000.9 - 1179.47 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 850 Lt 30.02 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2100 Lt 74.16 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4500 mm 177.17 in. |
| Genişlik | 1845 mm 72.64 in. |
| Yükseklik | 1710 mm 67.32 in. |
| Dingil Mesafesi | 2620 mm 103.15 in. |
| Ön tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| Arka tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| ön çıkıntı | 895 mm 35.24 in. |
| arka çıkıntı | 985 mm 38.78 in. |
| Yerden yükseklik | 188 mm 7.4 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |