| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Tata |
| Model | Indica |
| Nesil | Tata Indica |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 (60 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1998 yıl |
| Son üretim yılı | 2008 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10 Lt/100 km
23.52 US mpg 28.25 UK mpg 10 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 15 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 15 saniye |
| Maksimum sürat | 150 km/saat 93.21 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 15.5 Kg/bg, 64.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.9 Kg/Nm, 112.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 60 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 42.7 bg/Lt |
| Tork | 105 Nm @ 2500 dev/dak 77.44 lb.-ft. @ 2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1405 cm3 85.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75 mm 2.95 in. |
| Silindir içi vuruş | 79.5 mm 3.13 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 930 Kg 2050.3 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1380 Kg 3042.38 lbs. |
| Azami yük | 450 Kg 992.08 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 215 Lt 7.59 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 610 Lt 21.54 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 37 Lt 9.77 US gal | 8.14 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3660 mm 144.09 in. |
| Genişlik | 1625 mm 63.98 in. |
| Yükseklik | 1485 mm 58.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2400 mm 94.49 in. |
| Ön tekerlek izi | 1400 mm 55.12 in. |
| Arka tekerlek izi | 1400 mm 55.12 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 155/70 R13 |