| Genel bilgi |
| Marka | Tesla |
|---|
| Model | Model 3 |
|---|
| Nesil | Tesla Model 3 (facelift 2020) |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | Standard Plus 54 kWh (325 bg) |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2020 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | Kasım, 2021 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
|---|
| Gövde tipi | Sedan, Fastback |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 4 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Elektrik |
|---|
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.6 saniye |
|---|
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.6 saniye |
|---|
| Hızlanma 0 - 60 mph | 5.3 saniye |
|---|
| Maksimum sürat | 225 km/saat
139.81 mph |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 5.1 Kg/bg, 196.4 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 3.9 Kg/Nm, 253.8 Nm/ton |
|---|
| Elektrikli ve Hibrit |
|---|
| Brüt batarya kapasitesi | 54 kWh |
|---|
| Batarya teknolojisi | Lityum demir fosfat (LiFePO4) |
|---|
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 448 km
278.37 mi |
|---|
| Elektrikle gidilebilen menzil | 421 km
261.6 mi |
|---|
| Elektrik motoru 1 | |
|---|
| Elektrikli motor gücü | 325 bg @ 5525 dev/dak |
|---|
| Elektrikli motor torku | 420 Nm @ 325-5200 dev/dak
309.78 lb.-ft. @ 325-5200 dev/dak |
|---|
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
|---|
| Sistem gücü | 325 bg @ 5525 dev/dak |
|---|
| Sistem tork | 420 Nm @ 325-5200 dev/dak
309.78 lb.-ft. @ 325-5200 dev/dak |
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 1655 Kg
3648.65 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 2060 Kg
4541.52 lbs. |
|---|
| Azami yük | 405 Kg
892.87 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en az | 649 Lt
22.92 cu. ft. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 4694 mm
184.8 in. |
|---|
| Genişlik | 1849 mm
72.8 in. |
|---|
| aynalar katlı genişlik | 1933 mm
76.1 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 2088 mm
82.2 in. |
|---|
| Yükseklik | 1443 mm
56.81 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 2875 mm
113.19 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1580 mm
62.2 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1580 mm
62.2 in. |
|---|
| ön çıkıntı | 841 mm
33.11 in. |
|---|
| arka çıkıntı | 978 mm
38.5 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 140 mm
5.51 in. |
|---|
| En az dönüş açısı | 11.6 m
38.06 ft. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor arka tekerlekleri hareket ettirir. |
|---|
| Çekiş | Arkadan İtiş |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
|---|
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
|---|
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Helezon yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 320x25 mm |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 335x20 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
|---|
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 235/45 R18; 235/40 R19 |
|---|
| Jant Boyutu | 8.5J x 18; 8.5J x 19 |