| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Tofas |
| Model | Dogan |
| Nesil | Tofas Dogan |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 i I.E (96 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1998 yıl |
| Son üretim yılı | 2001 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.2 Lt/100 km
45.23 US mpg 54.32 UK mpg 19.23 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.6 Lt/100 km
35.64 US mpg 42.8 UK mpg 15.15 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.2 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.8 Kg/bg, 92.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.4 Kg/Nm, 119.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 96 bg @ 5800 dev/dak |
| Litre başına güç | 60.7 bg/Lt |
| Tork | 124 Nm @ 3000 dev/dak 91.46 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1581 cm3 96.48 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86.4 mm 3.4 in. |
| Silindir içi vuruş | 67.4 mm 2.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Tek noktadan enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1040 Kg 2292.81 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1450 Kg 3196.7 lbs. |
| Azami yük | 410 Kg 903.9 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 400 Lt 14.13 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4316 mm 169.92 in. |
| Genişlik | 1642 mm 64.65 in. |
| Yükseklik | 1437 mm 56.57 in. |
| Dingil Mesafesi | 2490 mm 98.03 in. |
| Ön tekerlek izi | 1385 mm 54.53 in. |
| Arka tekerlek izi | 1327 mm 52.24 in. |
| En az dönüş açısı | 12 m 39.37 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R14 H |
| Jant Boyutu | 14 |