| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Avensis Verso |
| Nesil | Toyota Avensis Verso |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 D-4D (116 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Ağustos, 2001 yıl |
| Son üretim yılı | Ekim, 2003 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | MPV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.5 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 13.8 Kg/bg, 72.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.7 Kg/Nm, 175 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 116 bg @ 3600 dev/dak |
| Litre başına güç | 58.1 bg/Lt |
| Tork | 280 Nm @ 2000 dev/dak 206.52 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 1CD-FTV |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.2 mm 3.24 in. |
| Silindir içi vuruş | 94 mm 3.7 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.8 Lt 9.3 US qt | 7.74 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2250 Kg 4960.4 lbs. |
| Azami yük | 650 Kg 1433 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 282 Lt 9.96 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2422 Lt 85.53 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4650 mm 183.07 in. |
| Genişlik | 1760 mm 69.29 in. |
| Yükseklik | 1675 mm 65.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2825 mm 111.22 in. |
| Ön tekerlek izi | 1505 mm 59.25 in. |
| Arka tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/65 R15 |