| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Avensis |
| Nesil | Toyota Avensis II Hatch |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 VVT-i (129 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2003 yıl |
| Son üretim yılı | 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.3 Lt/100 km
22.84 US mpg 27.43 UK mpg 9.71 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.6 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.9 Kg/bg, 101.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.5 Kg/Nm, 133.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 129 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.9 bg/Lt |
| Tork | 170 Nm @ 4200 dev/dak 125.39 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 1ZZ-FE |
| Motor hacmi | 1794 cm3 109.48 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 91.5 mm 3.6 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.7 Lt 3.91 US qt | 3.26 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1275 Kg 2810.89 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1820 Kg 4012.41 lbs. |
| Azami yük | 545 Kg 1201.52 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 510 Lt 18.01 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1320 Lt 46.62 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4630 mm 182.28 in. |
| Genişlik | 1760 mm 69.29 in. |
| Yükseklik | 1480 mm 58.27 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Ön tekerlek izi | 1505 mm 59.25 in. |
| Arka tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |