| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Avensis |
| Nesil | Toyota Avensis II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 D-4D (148 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.1 Lt/100 km
57.37 US mpg 68.9 UK mpg 24.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5 Lt/100 km
47.04 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.3 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Motor | |
| Güç | 148 bg @ 3600 dev/dak |
| Litre başına güç | 66.3 bg/Lt |
| Tork | 310 Nm @ 2000 dev/dak 228.64 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 2AD-FTV |
| Motor hacmi | 2231 cm3 136.14 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 96 mm 3.78 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4630 mm 182.28 in. |
| Genişlik | 1760 mm 69.29 in. |
| Yükseklik | 1480 mm 58.27 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Ön tekerlek izi | 1505 mm 59.25 in. |
| Arka tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |