| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Avensis |
| Nesil | Toyota Avensis III Wagon (facelift 2012) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 D-4D (150 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5 Lt/100 km
52.27 US mpg 62.77 UK mpg 22.22 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.2 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 B |
| Ağırlık/güç oranı | 10.3 Kg/bg, 97.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.5 Kg/Nm, 220.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 3600 dev/dak |
| Litre başına güç | 67.2 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 2800 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 2AD-FTV |
| Motor hacmi | 2231 cm3 136.14 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 96 mm 3.78 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1545 Kg 3406.14 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2140 Kg 4717.89 lbs. |
| Azami yük | 595 Kg 1311.75 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 543 Lt 19.18 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4780 mm 188.19 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| Yükseklik | 1480 mm 58.27 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Ön tekerlek izi | 1550 mm 61.02 in. |
| Arka tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |