| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Avensis |
| Nesil | Toyota Avensis III Wagon (facelift 2012) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 D-CAT (177 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5-5.1 Lt/100 km
47.04 - 46.12 US mpg 56.5 - 55.39 UK mpg 20 - 19.61 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 5.9-6 Lt/100 km
39.87 - 39.2 US mpg 47.88 - 47.08 UK mpg 16.95 - 16.67 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 157-159 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.8 saniye |
| Maksimum sürat | 220 km/saat 136.7 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 114.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.9 Kg/Nm, 258.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 177 bg @ 3600 dev/dak |
| Litre başına güç | 79.3 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 2000-2800 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 2000-2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 2AD-FHV |
| Motor hacmi | 2231 cm3 136.14 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 96 mm 3.78 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1550-1650 Kg 3417.17 - 3637.63 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2140 Kg 4717.89 lbs. |
| Azami yük | 490-590 Kg 1080.27 - 1300.73 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 543 Lt 19.18 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1690 Lt 59.68 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 103 Kg 227.08 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4780 mm 188.19 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| Yükseklik | 1480 mm 58.27 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Ön tekerlek izi | 1550-1560 mm 61.02 - 61.42 in. |
| Arka tekerlek izi | 1550-1560 mm 61.02 - 61.42 in. |
| ön çıkıntı | 980 mm 38.58 in. |
| arka çıkıntı | 1100 mm 43.31 in. |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16; 215/55 R17 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17 |