Toyota C-HR II 1.8 (140 bg) Hybrid e-CVT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | C-HR |
| Nesil | Toyota C-HR II |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 (140 bg) Hybrid e-CVT |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.6-5 Lt/100 km
51.13 - 47.04 US mpg 61.41 - 56.5 UK mpg 21.74 - 20 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 103-111 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.9 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 AP |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 4.08 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 95 bg |
| Elektrikli motor torku | 185 Nm 136.45 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 140 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 98 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 54.5 bg/Lt |
| Tork | 142 Nm @ 3600 dev/dak 104.73 lb.-ft. @ 3600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 2ZR-FXE |
| Motor hacmi | 1798 cm3 109.72 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80.5 mm 3.17 in. |
| Silindir içi vuruş | 88.3 mm 3.48 in. |
| Sıkıştırma oranı | 13:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, Dual VVT-i |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Yakıt deposu hacmi | 43 Lt 11.36 US gal | 9.46 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4360 mm 171.65 in. |
| Genişlik | 1830 mm 72.05 in. |
| Yükseklik | 1570 mm 61.81 in. |
| Dingil Mesafesi | 2640 mm 103.94 in. |
| ön çıkıntı | 915 mm 36.02 in. |
| arka çıkıntı | 805 mm 31.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman eCVT |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |