Toyota C-HR II 2.0 (223 bg) Plug-in Hybrid e-CVT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | C-HR |
| Nesil | Toyota C-HR II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 (223 bg) Plug-in Hybrid e-CVT |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Plug-in Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 0.8-0.9 Lt/100 km
294.02 - 261.35 US mpg 353.1 - 313.87 UK mpg 125 - 111.11 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 19-20 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.3 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 AP |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 13.8 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 66 km 41.01 mi |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 163 bg |
| Elektrikli motor torku | 208 Nm 153.41 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 223 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 152 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.5 bg/Lt |
| Tork | 190 Nm @ 4400-5200 dev/dak 140.14 lb.-ft. @ 4400-5200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | M20A-FXS |
| Motor hacmi | 1987 cm3 121.25 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80.5 mm 3.17 in. |
| Silindir içi vuruş | 97.5 mm 3.84 in. |
| Sıkıştırma oranı | 14:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, VVT-i, VVT-iE |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Yakıt deposu hacmi | 43 Lt 11.36 US gal | 9.46 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4360 mm 171.65 in. |
| Genişlik | 1830 mm 72.05 in. |
| Yükseklik | 1570 mm 61.81 in. |
| Dingil Mesafesi | 2640 mm 103.94 in. |
| ön çıkıntı | 915 mm 36.02 in. |
| arka çıkıntı | 805 mm 31.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman e-CVT |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |