| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Carina |
| Nesil | Toyota Carina E Wagon (T19) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TD (83 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1996 yıl |
| Son üretim yılı | 1998 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.6 Lt/100 km
30.95 US mpg 37.17 UK mpg 13.16 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.2 Lt/100 km
45.23 US mpg 54.32 UK mpg 19.23 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.6 Lt/100 km
35.64 US mpg 42.8 UK mpg 15.15 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.3 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 15.9 Kg/bg, 62.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.6 Kg/Nm, 131.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 83 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 42 bg/Lt |
| Tork | 174 Nm @ 2000 dev/dak 128.34 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 2C-T |
| Motor hacmi | 1975 cm3 120.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 85 mm 3.35 in. |
| Sıkıştırma oranı | 23:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.1 Lt 5.39 US qt | 4.49 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1323 Kg 2916.72 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1780 Kg 3924.23 lbs. |
| Azami yük | 457 Kg 1007.51 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 485 Lt 17.13 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 860 Lt 30.37 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4545 mm 178.94 in. |
| Genişlik | 1695 mm 66.73 in. |
| Yükseklik | 1470 mm 57.87 in. |
| Dingil Mesafesi | 2580 mm 101.57 in. |
| Ön tekerlek izi | 1465 mm 57.68 in. |
| Arka tekerlek izi | 1445 mm 56.89 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/70 R14 H |