Toyota Corolla Touring Sports XII (E210, facelift 2022) 2.0 (196 bg) Hybrid e-CVT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Corolla |
| Nesil | Toyota Corolla Touring Sports XII (E210, facelift 2022) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 (196 bg) Hybrid e-CVT |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 4.8-5.1 Lt/100 km
49 - 46.12 US mpg 58.85 - 55.39 UK mpg 20.83 - 19.61 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 4.5-4.7 Lt/100 km
52.27 - 50.05 US mpg 62.77 - 60.1 UK mpg 22.22 - 21.28 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.4-4.9 Lt/100 km
53.46 - 48 US mpg 64.2 - 57.65 UK mpg 22.73 - 20.41 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.4-6.6 Lt/100 km
36.75 - 35.64 US mpg 44.14 - 42.8 UK mpg 15.63 - 15.15 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.3-5.4 Lt/100 km
44.38 - 43.56 US mpg 53.3 - 52.31 UK mpg 18.87 - 18.52 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 112-123 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya teknolojisi | Nikel metal hidrit (NiMH) |
| Batarya konumu | Arka koltukların altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 113 bg |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Sistem gücü | 196 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 152 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.5 bg/Lt |
| Tork | 190 Nm @ 4400-5200 dev/dak 140.14 lb.-ft. @ 4400-5200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | M20A-FXS |
| Motor hacmi | 1987 cm3 121.25 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80.5 mm 3.17 in. |
| Silindir içi vuruş | 97.6 mm 3.84 in. |
| Sıkıştırma oranı | 14:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, Dual VVT-i |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 581 Lt 20.52 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1591 Lt 56.19 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 43 Lt 11.36 US gal | 9.46 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 450 Kg 992.08 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4650 mm 183.07 in. |
| Genişlik | 1790 mm 70.47 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Yerden yükseklik | 135 mm 5.31 in. |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman e-CVT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı, Enine sabitleyici, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17; 8J x 18 |