| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Fortuner |
| Nesil | Toyota Fortuner II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.8 D-4D (177 bg) 4WD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.5 Lt/100 km
27.67 US mpg 33.23 UK mpg 11.76 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 224 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.8 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 15.5 Kg/bg, 64.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.1 Kg/Nm, 164.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 177 bg @ 3400 dev/dak |
| Litre başına güç | 64.2 bg/Lt |
| Tork | 450 Nm @ 1600-2400 dev/dak 331.9 lb.-ft. @ 1600-2400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 1GD-FTV |
| Motor hacmi | 2755 cm3 168.12 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 103.6 mm 4.08 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.1 Lt 9.62 US qt | 8.01 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2735 Kg 6029.64 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4795 mm 188.78 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| Yükseklik | 1835 mm 72.24 in. |
| Dingil Mesafesi | 2745 mm 108.07 in. |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 265/60 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |