| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Hilux |
| Nesil | Toyota Hilux Double Cab VII (facelift 2011) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 D-4D (171 bg) 4WD |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Pick-up |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.5 Lt/100 km
24.76 US mpg 29.73 UK mpg 10.53 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 203 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.1 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Motor | |
| Güç | 171 bg @ 3600 dev/dak |
| Litre başına güç | 57.3 bg/Lt |
| Tork | 343 Nm @ 1400-3400 dev/dak 252.98 lb.-ft. @ 1400-3400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 1KD-FTV |
| Motor hacmi | 2982 cm3 181.97 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 96 mm 3.78 in. |
| Silindir içi vuruş | 103 mm 4.06 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.9 Lt 7.29 US qt | 6.07 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Maksimum ağırlık | 2730 Kg 6018.62 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 900 Lt 31.78 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Tavan Yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2500 Kg 5511.56 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5260 mm 207.09 in. |
| Genişlik | 1835 mm 72.24 in. |
| Yükseklik | 1850 mm 72.83 in. |
| Dingil Mesafesi | 3085 mm 121.46 in. |
| Ön tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| Arka tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| En az dönüş açısı | 13.2 m 43.31 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 255/70 R15C |
| Jant Boyutu | 7J x 15 |