| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Hilux |
| Nesil | Toyota Hilux Single Cab VIII (facelift 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 D-4D (150 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | Şubat, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Pick-up |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 8.8-9.5 Lt/100 km
26.73 - 24.76 US mpg 32.1 - 29.73 UK mpg 11.36 - 10.53 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 233-252 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.2 saniye |
| Maksimum sürat | 175 km/saat 108.74 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11.3 Kg/bg, 88.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.3 Kg/Nm, 235.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 3400 dev/dak |
| Litre başına güç | 62.7 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1600-2000 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1600-2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 2GD-FTV |
| Motor hacmi | 2393 cm3 146.03 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.2 Lt 9.72 US qt | 8.09 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1700-1725 Kg 3747.86 - 3802.97 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3000 Kg 6613.87 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5325 mm 209.65 in. |
| Genişlik | 1800 mm 70.87 in. |
| Yükseklik | 1795 mm 70.67 in. |
| Dingil Mesafesi | 3085 mm 121.46 in. |
| Ön tekerlek izi | 1495 mm 58.86 in. |
| Arka tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| Yerden yükseklik | 277 mm 10.91 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.394 |
| En az dönüş açısı | 13.4 m 43.96 ft. |
| Yaklaşım açısı | 30° |
| Kalkış açısı | 25° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/70 R17C; 265/65 R17; 265/60 R18 |
| Jant Boyutu | 6J x 17; 7.5J x 17; 7.5J x 18 |