| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Kluger |
| Nesil | Toyota Kluger IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 (250 bg) Hybrid e-Four e-CVT |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 8.2 Kg/bg, 122 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.5 Kg/Nm, 118 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 288 V |
| Batarya teknolojisi | Nikel metal hidrit (NiMH) |
| Batarya konumu | Arka koltukların altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 182 bg |
| Elektrikli motor torku | 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 54 bg |
| Elektrikli motor torku | 121 Nm 89.25 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 250 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 193 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 77.6 bg/Lt |
| Tork | 242 Nm @ 4400 dev/dak 178.49 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A25A-FXS |
| Motor hacmi | 2487 cm3 151.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 103.48 mm 4.07 in. |
| Sıkıştırma oranı | 14:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, VVT-iE |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.4 Lt 9.93 US qt | 8.27 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2050-2095 Kg 4519.48 - 4618.68 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2705-2750 Kg 5963.5 - 6062.71 lbs. |
| Azami yük | 655 Kg 1444.03 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 241 Lt 8.51 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1150 Lt 40.61 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4966 mm 195.51 in. |
| Genişlik | 1930 mm 75.98 in. |
| Yükseklik | 1755 mm 69.09 in. |
| Dingil Mesafesi | 2850 mm 112.2 in. |
| Ön tekerlek izi | 1659 mm 65.31 in. |
| Arka tekerlek izi | 1662 mm 65.43 in. |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman e-CVT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 340 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 338 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/65 R18; 235/55 R20 |
| Jant Boyutu | 8J x 18; 8J x 20 |