| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Land Cruiser Prado |
| Nesil | Toyota Land Cruiser Prado (J150) 5-door |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 D-4D (190 bg) 4WD |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5-7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 9.7-9.8 Lt/100 km
24.25 - 24 US mpg 29.12 - 28.82 UK mpg 10.31 - 10.2 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 7.1-7.3 Lt/100 km
33.13 - 32.22 US mpg 39.79 - 38.7 UK mpg 14.08 - 13.7 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 8.1-8.2 Lt/100 km
29.04 - 28.68 US mpg 34.87 - 34.45 UK mpg 12.35 - 12.2 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 214-217 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.6 saniye |
| Maksimum sürat | 175 km/saat 108.74 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.4 Kg/bg, 95.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.7 Kg/Nm, 211.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 190 bg @ 3400 dev/dak |
| Litre başına güç | 63.7 bg/Lt |
| Tork | 420 Nm @ 1600-3000 dev/dak 309.78 lb.-ft. @ 1600-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 1KD-FTV |
| Motor hacmi | 2982 cm3 181.97 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 96 mm 3.78 in. |
| Silindir içi vuruş | 103 mm 4.06 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| soğutma sıvısı | 13.2 Lt 13.95 US qt | 11.61 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1985-2325 Kg 4376.18 - 5125.75 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2900 Kg 6393.41 lbs. |
| Azami yük | 575-915 Kg 1267.66 - 2017.23 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 104 Lt 3.67 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1934 Lt 68.3 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 87 Lt 22.98 US gal | 19.14 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3000 Kg 6613.87 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 120 Kg 264.55 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4760 mm 187.4 in. |
| Genişlik | 1885 mm 74.21 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2185 mm 86.02 in. |
| Yükseklik | 1845 mm 72.64 in. |
| Dingil Mesafesi | 2790 mm 109.84 in. |
| Ön tekerlek izi | 1585-1605 mm 62.4 - 63.19 in. |
| Arka tekerlek izi | 1585-1605 mm 62.4 - 63.19 in. |
| Yerden yükseklik | 215 mm 8.46 in. |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Yaklaşım açısı | 32° |
| Kalkış açısı | 25° |
| rampa açısı | 22° |
| tırmanış açısı | 42° |
| sığ derinliği | 700 mm 27.56 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 245/70 R17; 265/60 R18 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 17; 7.5J x 18 |