| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Toyota |
| Model | Land Cruiser |
| Nesil | Toyota Land Cruiser (J70, J73) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 TD (LJ73) (86 bg) 4WD |
| Üretim başlangıç yılı | 1988 yıl |
| Son üretim yılı | 1990 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Off-road araç |
| Koltuk Sayısı | 8 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12-13 Lt/100 km
19.6 - 18.09 US mpg 23.54 - 21.73 UK mpg 8.33 - 7.69 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10 Lt/100 km
23.52 US mpg 28.25 UK mpg 10 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Maksimum sürat | 145 km/saat 90.1 mph |
| Motor | |
| Güç | 86 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 35.2 bg/Lt |
| Tork | 188 Nm @ 2200 dev/dak 138.66 lb.-ft. @ 2200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 2L-T |
| Motor hacmi | 2446 cm3 149.26 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Sıkıştırma oranı | 20:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Yakıt deposu hacmi | 90 Lt 23.78 US gal | 19.8 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4405 mm 173.43 in. |
| Genişlik | 1790 mm 70.47 in. |
| Yükseklik | 1950 mm 76.77 in. |
| Dingil Mesafesi | 2600 mm 102.36 in. |
| Ön tekerlek izi | 1455 mm 57.28 in. |
| Arka tekerlek izi | 1440 mm 56.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Yay |
| Arka süspansiyon | Yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 265/75 R15 |