Volkswagen Caddy V 1.5 TSI (114 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volkswagen |
| Model | Caddy |
| Nesil | Volkswagen Caddy V |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 TSI (114 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Son üretim yılı | Nisan, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 5-7 |
| Kapı sayısı | 4-5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 7.9-8.4 Lt/100 km
29.77 - 28 US mpg 35.76 - 33.63 UK mpg 12.66 - 11.9 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 6.1-6.7 Lt/100 km
38.56 - 35.11 US mpg 46.31 - 42.16 UK mpg 16.39 - 14.93 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.4-5.9 Lt/100 km
43.56 - 39.87 US mpg 52.31 - 47.88 UK mpg 18.52 - 16.95 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.6-7.2 Lt/100 km
35.64 - 32.67 US mpg 42.8 - 39.23 UK mpg 15.15 - 13.89 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.3-6.9 Lt/100 km
37.34 - 34.09 US mpg 44.84 - 40.94 UK mpg 15.87 - 14.49 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 143-155 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 5-5.1 Lt/100 km
47.04 - 46.12 US mpg 56.5 - 55.39 UK mpg 20 - 19.61 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 129 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.9 saniye |
| Maksimum sürat | 182 km/saat 113.09 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 13.1 Kg/bg, 76.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.8 Kg/Nm, 146.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 114 bg @ 4500-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.1 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 1750-3000 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 1750-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA211 evo / DPBC |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74.5 mm 2.93 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.9 mm 3.38 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1498-1552 Kg 3302.52 - 3421.57 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2150 Kg 4739.94 lbs. |
| Azami yük | 598-652 Kg 1318.36 - 1437.41 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 191 Lt 6.75 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2556 Lt 90.26 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4500 mm 177.17 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2100 mm 82.68 in. |
| Yükseklik | 1832 mm 72.13 in. |
| Dingil Mesafesi | 2755 mm 108.46 in. |
| ön çıkıntı | 890 mm 35.04 in. |
| arka çıkıntı | 855 mm 33.66 in. |
| Yerden yükseklik | 144 mm 5.67 in. |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.2° |
| Kalkış açısı | 19.3° |
| rampa açısı | 12.9° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Sürükleme, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 312x25 mm |
| Arka frenler | Disk, 272x10 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16; 215/55 R17 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 6.5J x 17 |