| Mercedes-Benz EQS (V297, facelift 2026) Bataryası | Değerler |
|---|---|
| Brüt batarya kapasitesi | 112 kWh |
| Batarya voltajı | 800 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 817 km 507.66 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 15.9 kWh/100 km 25.59 kWh/100 mi 132 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 367 bg |
| Elektrikli motor torku | 505 Nm 372.47 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 367 bg |
| Sistem tork | 505 Nm 372.47 lb.-ft. |