| Mercedes-Benz EQS (V297, facelift 2026) Bataryası | Değerler |
|---|---|
| Brüt batarya kapasitesi | 122 kWh |
| Batarya voltajı | 800 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 926 km 575.39 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 15.5 kWh/100 km 24.94 kWh/100 mi 135 MPGe 6.5 km/kWh 4 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 408 bg |
| Elektrikli motor torku | 505 Nm 372.47 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 408 bg |
| Sistem tork | 505 Nm 372.47 lb.-ft. |