| Alpina B3 (F30 LCI, Facelift 2015) Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 440 bg @ 5500-6250 dev/dak |
| Litre başına güç | 147.7 bg/Lt |
| Tork | 660 Nm @ 3000-4500 dev/dak 486.79 lb.-ft. @ 3000-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 2979 cm3 181.79 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.6 mm 3.53 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |