| Alpina B3 Sedan (G20, facelift 2024) Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 529 bg @ 6250-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 176.7 bg/Lt |
| Tork | 730 Nm @ 2500-4500 dev/dak 538.42 lb.-ft. @ 2500-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | S58B30 |
| Motor hacmi | 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop SistemiPartikül filtresi |