| Alpina B5 Touring (G31) Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 608 bg @ 5750-6250 dev/dak |
| Litre başına güç | 138.3 bg/Lt |
| Tork | 800 Nm @ 3000-5000 dev/dak 590.05 lb.-ft. @ 3000-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 4395 cm3 268.2 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 88.3 mm 3.48 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |