| Alpina D3 (F30 LCI, Facelift 2015) Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 350 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 116.9 bg/Lt |
| Tork | 700 Nm @ 1500-3000 dev/dak 516.29 lb.-ft. @ 1500-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |