Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 374 bg @ 5500-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 124.7 bg/Lt |
| Tork | 500 Nm @ 1900-5000 dev/dak 368.78 lb.-ft. @ 1900-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B58B30B |
| Motor hacmi | 2998 cm3 182.95 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | Double-VANOS, VALVETRONIC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.2 Lt 7.61 US qt | 6.34 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.5 Lt 11.1 US qt | 9.24 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop SistemiPartikül filtresi |