Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 143 bg @ 4600 dev/dak |
| Litre başına güç | 57.2 bg/Lt |
| Tork | 280 Nm @ 2200 dev/dak 206.52 lb.-ft. @ 2200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M51D25 |
| Motor hacmi | 2498 cm3 152.44 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80 mm 3.15 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.8 mm 3.26 in. |
| Sıkıştırma oranı | 22:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.75 Lt 7.13 US qt | 5.94 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |