Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 235 bg @ 5700 dev/dak |
| Litre başına güç | 67.2 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 3300 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 3300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M62B35 |
| Motor hacmi | 3498 cm3 213.46 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 78.9 mm 3.11 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12 Lt 12.68 US qt | 10.56 UK qt |