Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 180 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 60.3 bg/Lt |
| Tork | 260 Nm @ 3700 dev/dak 191.77 lb.-ft. @ 3700 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M30B30V |
| Motor hacmi | 2985 cm3 182.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 80 mm 3.15 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.75 Lt 6.08 US qt | 5.06 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12 Lt 12.68 US qt | 10.56 UK qt |