Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 530 bg @ 6250 dev/dak |
| Litre başına güç | 177.1 bg/Lt |
| Tork | 650 Nm @ 2750-5730 dev/dak 479.42 lb.-ft. @ 2750-5730 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 7200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | S58 |
| Motor hacmi | 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | VALVETRONIC, Double-VANOS |
| Motor yağı kapasitesi | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop SistemiPartikül filtresi |