| Chevrolet Equinox IV Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 175 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 117.4 bg/Lt |
| Tork | 275 Nm @ 2000-4000 dev/dak 202.83 lb.-ft. @ 2000-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1490 cm3 90.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74 mm 2.91 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.6 mm 3.41 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, VVT |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |