| Chevrolet Silverado 1500 I (facelift 2003) Crew Cab Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 195 bg @ 4600 dev/dak |
| Litre başına güç | 45.5 bg/Lt |
| Tork | 351 Nm @ 2800 dev/dak 258.88 lb.-ft. @ 2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 4290 cm3 261.79 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 101.6 mm 4 in. |
| Silindir içi vuruş | 88.4 mm 3.48 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.1:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 13 Lt 13.74 US qt | 11.44 UK qt |