| Chevrolet Silverado 1500 I (facelift 2003) Crew Cab Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 275 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 57.2 bg/Lt |
| Tork | 386 Nm @ 4000 dev/dak 284.7 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 4807 cm3 293.34 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 96 mm 3.78 in. |
| Silindir içi vuruş | 83 mm 3.27 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 14 Lt 14.79 US qt | 12.32 UK qt |