| Chevrolet Silverado 1500 III Regular Cab Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 355 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 66.7 bg/Lt |
| Tork | 519 Nm @ 4100 dev/dak 382.79 lb.-ft. @ 4100 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | L83 |
| Motor hacmi | 5326 cm3 325.01 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 96 mm 3.78 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 7.6 Lt 8.03 US qt | 6.69 UK qt |
| soğutma sıvısı | 15.7 Lt 16.59 US qt | 13.81 UK qt |