Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 257 bg @ 6400 dev/dak |
| Litre başına güç | 73.1 bg/Lt |
| Tork | 346 Nm @ 3950 dev/dak 255.2 lb.-ft. @ 3950 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EGG |
| Motor hacmi | 3518 cm3 214.68 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 96 mm 3.78 in. |
| Silindir içi vuruş | 81 mm 3.19 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |