| Chrysler Saratoga Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 97 bg @ 4400 dev/dak |
| Litre başına güç | 38.8 bg/Lt |
| Tork | 179 Nm @ 2800 dev/dak 132.02 lb.-ft. @ 2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 2501 cm3 152.62 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 104 mm 4.09 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.86:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |