| Chrysler Saratoga Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 141 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 47.4 bg/Lt |
| Tork | 228 Nm @ 2400 dev/dak 168.16 lb.-ft. @ 2400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 6G72 |
| Motor hacmi | 2972 cm3 181.36 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 91.1 mm 3.59 in. |
| Silindir içi vuruş | 76 mm 2.99 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |