| Chrysler Grand Voyager III Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 115 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 46 bg/Lt |
| Tork | 262 Nm @ 1800 dev/dak 193.24 lb.-ft. @ 1800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | ENC |
| Motor hacmi | 2499 cm3 152.5 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 94 mm 3.7 in. |
| Sıkıştırma oranı | 21:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |