Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 140 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 140.3 bg/Lt |
| Tork | 180 Nm @ 1400 dev/dak 132.76 lb.-ft. @ 1400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EcoBoost / YYJC |
| Motor hacmi | 998 cm3 60.9 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 71.9 mm 2.83 in. |
| Silindir içi vuruş | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.3 Lt 6.66 US qt | 5.54 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |