Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 238 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 119.1 bg/Lt |
| Tork | 376 Nm @ 2500-3750 dev/dak 277.32 lb.-ft. @ 2500-3750 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EcoBoost / CAF488WQC |
| Motor hacmi | 1999 cm3 121.99 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 83.1 mm 3.27 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.05 Lt 8.51 US qt | 7.08 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |