Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 400 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 135.3 bg/Lt |
| Tork | 563 Nm @ 3500 dev/dak 415.25 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 2956 cm3 180.39 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 85.4 mm 3.36 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 17 Lt 17.96 US qt | 14.96 UK qt |