Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 131 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 65.9 bg/Lt |
| Tork | 173 Nm @ 4250 dev/dak 127.6 lb.-ft. @ 4250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EDDC, EDDB, EDDD, EDDF |
| Motor hacmi | 1988 cm3 121.32 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84.8 mm 3.34 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.25 Lt 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.75 Lt 6.08 US qt | 5.06 UK qt |