Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 147 bg @ 4300 dev/dak |
| Litre başına güç | 67.3 bg/Lt |
| Tork | 258 Nm @ 3500 dev/dak 190.29 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | F2T |
| Motor hacmi | 2184 cm3 133.28 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 94 mm 3.7 in. |
| Sıkıştırma oranı | 7.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 3 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |