Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 145 bg @ 5250 dev/dak |
| Litre başına güç | 48.6 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 3250 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 3250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Vulcan |
| Motor hacmi | 2986 cm3 182.22 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 80 mm 3.15 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.25 Lt 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11 Lt 11.62 US qt | 9.68 UK qt |