Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 200 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 67.4 bg/Lt |
| Tork | 271 Nm @ 4500 dev/dak 199.88 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Duratec 30 |
| Motor hacmi | 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 79.5 mm 3.13 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |